תוספים מומלצים לוורדפרס 2021

תוספים מומלצים לוורדפרס | plugins for wordpress | רשימה של תוספים שכל משתמש וורדפרס חייב להכיר. ​

תוספים מומלצים לוורדפרס 2021

משתמשים רבים שואלים על התוספים המומלצים לוורדפרס, בין אם זה תוסף לגיבוי האתר, לקידום אתרים, תוסף לשיפור מהירות האתר או יצירת קישור קצר לוואטסאפ המבחר המוצע הוא רחב ועשוי לבלבל גם משתמשים מתקדמים.

מחפשים את התוספים המומלצים ביותר לאתר וורדפרס שלכם? הכנו במיוחד בשבילכם רשימת תוספים מומלצים לוורדפרס שכל משתמש מתחיל חייב להכיר.

לוורדפרס יש בסביבות 60000 תוספים רשומים באתר הניתנים לשימוש, חלקם חינמיים וחלקם בתשלום.

אבל, איך נדע לבחור את התוסף המתאים מתוך רשימה כל כך גדולה של תוספים לוורדפרס?

כחברה לבניית אתרים, עבדנו עם כל אחד מהתוספים שנציג ועם חלקם אנחנו עדיין עובדים במסדרת שירותי תחזוקת אתרי וורדפרס שאנו מספקים ללקוחותינו.

ברשימה שלפניכם נציג רשימה של תוספים מומלצים לוורדפרס.

1. Elementor Website Builder

תוספים מומלצים לוורדפרס | plugins for wordpress
עלות תוסף אלמנטור

אחד הסטארטאפים המצליחים שיצאו מארץ הקודש הוא כמובן התוסף אלמנטור. שום רשימת תוספים מומלצים לוורדפרס לא תהיה שלימה ללא תוסף זה.

אלמנטור משמש לבניית אתרים רספונסיביים בעזרת תבניות ואלמנטים(ווידג'אטים) שנבנו מראש. הוא מאפשר בניית אתרים בקלות יחסית לכתיבת קוד מאפס.

היתרון הגדול של אלמנטור על פני האחרים הוא ה-UI (User Experience), לא עוד כתיבת שורות ארוכות של קוד אלא בניית דפים על ידי גרירה של אלמנטים קבועים מראש ועיצובם מחדש עם תוכן רלוונטי, אבל.

ביתרון זה קיים גם חסרון, הקלות בא ניתן לבנות אתר וורדפרס בעזרת אלמנטור גרמה לפריחה של בוני אתרים לא מקצועים אשר בונים אתרים עם המון טעויות בסיסיות במבנה האתר ובהגדרות העיצוב.

טעויות של בוני אתרים מסוימים באות לידי ביטוי בחוסר ידע בשפות בסיסיות לבניית אתרים כמו HTML ו CSS.

לתוסף אלמנטור קיימים מספר סוגי רשיונות שונים, הגרסא החינמית מגיעה עם תמיכה ב30 תבניות מובנות ו40 אלמנטים(ווידגאטים) מוגדרים מראש.

2. MonsterInsights

Google Analytics Plugin for WordPress
Google Analytics Plugin for WordPress

חובה בכל רשימת תוספים מומלצים לוורדפרס. MonsterInsights הוא התוסף הטוב ביותר ל- גוגל אנליטיקס עבור וורדפרס. הוא מאפשר לחבר את האתר ל- Google Analytics, כך שתוכל לראות בדיוק איך אנשים מוצאים את האתר שלך ומשתמשים בו.

בעזרת התוסף ניתן לראות ולעקוב אחר כל הנתונים הסטטיסטיים החשובים בתוך לוח הבקרה של אתר הוורדפרס, ניתן לבצע אופטימיזציה לאתר בהתאם כדי להגדיל את התנועה, המנויים וההכנסות של אתר הוורדפרס.

לתוסף הזה יש גרסא חינמית וגרסא בתשלום ששווה כל שקל

3. UpdraftPlus

תוספים מומלצים לוורדפרס
WordPress Backup Plugin – UpdraftPlus

UpdraftPlus הוא בין תוספים לוורדפרס הפופולרים ביותר בשוק עם מעל לשני מליון משתמשים. הוא מאפשר להגדיר גיבויים אוטומטיים ולאחסן אותם בבטחה במחשב האישי, שרת FTP מרוחק, גוגל דרייב, דרופבוקס דוא"ל ועוד.

מלבד גיבוי של כל אתר הוורדפרס, התוסף גם מאפשר לשחזר גיבויים בקלות ישירות מלוח הבקרה של וורדפרס.

ל- UpdraftPlus קיימת גרסת פרימיום עם תוספות להגירה או לשיבוט(Cloning) אתרים, מסדי נתונים ומספר תכונות אחרות. גרסת הפרימיום גם מעניקה גישה לתמיכה משופרת.

על אף שכמעט בכל שרת קיימים גיבויים אוטומטיים, התוסף הזה נכנס לרשימת "תוספים מומלצים לוורדפרס" בגלל הזמינות לביצוע גיבוי לפי הצורך.

עלות גרסאת הפרימיום היא $79

4. MemberPress

WordPress Membership Plugin

 

WordPress Membership Plugin

עם MemberPress אפשר לבנות קורסים מקוונים מחולקים לפי נושאים שאתם בוחרים, וכוללים אפשרויות שיח וצ'אט בין המשתמשים.

בעזרת התוסף ניתן ליצור מנויים ולהגביל את הגישה לתוכן ספציפי למשתמשים על סמך תוכניות המנוי שלהם. MemberPress עובד עם בשילוב עם Woocommerce ומותאם למערכת התשלום של תוסף זה.

לתוסף MemberPress תכונות רבות, ביניהן מערכת ניהול קורסים(LMS), חברות בקבוצות, סינון תכנים וגישה, תכונות אוטומציה ועוד.

ניתן לחבר את התוסף לכל מערכת דיוור כמו: ג'ימייל, מיילצ'ימפ ורבות אחרות.

5. WP Rocket

תוספים מומלצים לוורפרס

 

WP Rocket

WP Rocket הוא בין התוספים המומלצים והטובים ביותר לניהול מטמון ושיפור ביצועי האתר של וורדפרס בשוק. בעזרת התוסף ניתן לשפר באופן מיידי את מהירות פתיחת הדפים וביצועי האתר וורדפרס ללא צורך בכישורים טכניים מיוחדים.

התוסף יודע להפעיל באופן אוטומטי את הגדרות המטמון המומלצות לוורדפרס כמו דחיסת gzip, מטמון לעמוד בודד, וטעינה מראש של מטמון. ניתן גם להפעיל תכונות אופציונליות כמו טעינה עצלה של תמונות, שינוי פורמט ל WEBP, אופטימיזציה לתמונות, תמיכה ב- CDN, אחזור מראש של DNS,  ועוד כדי לשפר עוד יותר את זמני טעינת העמודים.

התוסף יודע לבנות את המטמון לכל דף בנפרד בצורה אוטומטית, התוסף סורק את דפי האתר לבד ושומר אותם במטמון ללא הצורך של המשתמש לפתוח את הדף.

6. WP Mail SMTP

SMTP Plugin in the World

 

SMTP Plugin in the World

תוסף חובה בכל רשימת תוספים מומלצים לוורדפרס. התוסף עוזר למנוע סימון הדואר הנשלח מהאתר, כספאם. בעזרת התוסף הזה, ההודעות הנשלחות מאתר הוורדפרס מזוהות כבטוחות בגלל שרת הדואר SMTP.  

כברירת מחדל, וורדפרס משתמשת בפונקציית הדואר של PHP לשליחת דוא"ל. הבעיה היא שרוב חברות לאחסון אתרים של וורדפרס אינן מקבלות תכונה זו, או שהן חוסמות אותה כדי למנוע שימוש לרעה (ספאם).

WP Mail SMTP יודע לפתור את הבעיה הזו על ידי שליחה של הדואר בעזרת שרת SMTP המאפשר מעבר בטוח של הנתונים.

7. Insert Headers and Footers

התוסף המומלץ ביותר לכל בעל אתר מתחיל. התוסף מאפשר להוסיף קטעי קוד לתבנית האתר, בקובץ ה header או ה footer.

כחלק מניהול אתר וורדפרס, יתכן ויהיה צורך להוסיף קטעי קוד לכותרת העליונה או לכותרת התחתונה של  אתר הוורדפרס. לצורך אימות, הוספת סקריפטים למיקוד או מעקב (גוגל, פייסבוק פיקסל) וכו'.

8. Click to Chat

 

Click to Chat

תוסף זה נמצא ברשימת "10 תוספים מומלצים לוורדפרס". התוסף click to chat מאפשר ליצור קישור לוואטסאפ לאתר הוורדפרס ולקבל הודעות מלקוחות פוטנציאלים ישירות לנייד או לדפדפן.

התוסף מאפשר להוסיף כפתור וואטסאפ בתחתית האתר באחת הפינות, בעזרתו ללקוחות תהיינה האפשרות ליצור קשר מיידי אם מספר טלפון קבוע מראש.

עם הצורך לספק שירות לקוחות מהיר ותהליך התקנה פשוט, התוסף הזה מתאים לכל בעל אתר שרוצה לספק שירות מהיר ללקוחותיו.

קראו מדריך ליצירת קישור ישיר לוואסאפ